Sıkça Sorulan Sorular

[email protected] adresine güncel CV’nizi gönderin ve durumunuzu açıklayan bir e-posta yazın.

Karşı kurumun yoğunluğuna göre geri dönüşler değişiyor. Genellikle yoğunluktan dolayı olumsuz olan başvurulara geri dönüş yapılmaz. Kesin olarak seçilen adaylar sosyal medya hesaplarımızdan duyurulur.

En geç 48 saat içerisinde e-postalarınıza yanıt alırsınız. 48 saat sonrasında hâlâ gelmediğini düşünüyorsanız e-posta kutunuzu tekrardan kontrol etmenizi öneririz.

https://genclikcalismalari.org/ sitesinden Açık Çağrılar kısmına tıklayıp bizim duyurduğumuz projelere veya https://youth.europa.eu/home_en adresine kaydolduktan sonra https://youth.europa.eu/solidarity/placements_en sitesinden kendinize uygun gönüllülük projelerine başvurabilirsiniz.

ESC PRN, Avrupa Dayanışma Programı’nda yer almak isteyen gençlere verilen bir koddur. Bu kodu almak için, youth.europa.eu adresine kaydolmanız gerekiyor. Kaydolduktan sonra, size 10 haneli bir PRN kodu verilecektir. Bu kod, genellikle profil sayfanızda veya kayıt işlemi tamamlandıktan sonra size gönderilen e-postada bulunabilir.

Hayır, olmaz. Yeşil pasaportlu veya vizeye ihtiyaç duymayan kişileri aramamızın nedeni proje tarihlerinin çok yakın olması ve vize başvurusunun yetişmeyeceğinden kaynaklanıyor. Katılımcıların ve kurumların mağdur olmaması için maalesef sadece vizeye ihtiyaç duymayan adayları göndermek zorunda kalıyoruz.

YGDA’ya üye olmak için platformun web sitesine girerek üyelik formunu doldurmak yeterlidir. Üyelik ücretsizdir.

Duyurulara başvuru yapmak ve etkinliklere/projelere katılmak isteyen gençler bireysel üye olarak platforma katılabilirler.

Duyuru yayınlamak isteyen gençlik dernekleri kurumsal üye olarak platforma katılabilir.

11 Kısa Listeye Alınmak Ne Anlama Geliyor? 1)-Eğer bir ESC Gönüllülük Projesine başvurduysanız ; Kısa listeye alındınız mesajı size geldiyse, belgeleriniz başvurduğunuz kurum/kuruluş tarafından incelenmiş ve doğru/tam başvuru gönderdiğiniz için ev sahibi kuruluşa iletilmiştir. Bu aşamadan sonra seçim/değerlendirme süreciniz ev sahibi kuruluş tarafından yürütülecektir. Eğer ev sahibi kuruluş başvurunuzu uygun bulursa yakın zamanda size e-posta ile bir mülakat daveti gönderebilir. Bu yüzden başvurunuz kısa listeye alındıktan sonra e-postalarınızı düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Her ev sahibi kuruluşun iş yoğunluğu ve çalışma temposu farklı olduğu için bu süre 30-45 günü bulabilir. Başvurunuz ev sahibi kuruluş tarafından uygun bulunmadıysa size herhangi bir dönüş yapılmaz. Kısa listeye alınmanız ev sahibi kuruluşun size kesinlikle dönüş yapacağı anlamına gelmez. 2)-Eğer bir gençlik değişimi/eğitim kursu projesine başvurduysanız; Kısa listeye alındınız mesajı size geldiyse duyurusuna başvurduğunuz kurum/kuruluş yakın zamanda size telefon veya e-potsa ile mülakat için ulaşabilir. Bu yüzden başvurunuz kısa listeye alındıktan sonra e-postalarınızı düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Bu tür projeler için başvurunuz kısa listeye alındıktan sonra genellikle size 7-10 gün içerisinde ulaşırlar. 3)-Eğer başvurduğunuz duyuru bir “Yerel Faaliyet” ise; Kısa listeye alınmış olmanız söz konusu faaliyete kabul edildiğiniz anlamına gelir. Başvurduğunuz kurum/kuruluş yakın zamanda faaliyet detayları için size telefon veya e-posta ile ulaşacaktır.

12 Sizin Tarafınızdan Başvurum Reddedildi Mesajı Aldım, Neyi Yanlış Yapıyorum?​ 🔸Eğer bir ESC Gönüllülük Projesine başvurduysanız ve reddedildiği mesajı geldiyse, ▪️Başvuru belgeniz proje konuları ile uyuşmuyor olabilir, ▪️Kısa veya çok özensiz hazırlanmış olabilir, ▪️Başvururken eksik dosya yüklenmiş olabilir. Ret mesajı aldığınız proje için artık yapabileceğiniz bir şey olmasa da sonraki ESC Gönüllülük Projesi başvurularınızda belgelerinizi daha özenli ve doğru şekilde hazırlamanızı, ayrıca başvuru esnasından sizden istenen tüm belgeleri eksiksiz şekilde yüklemenizi öneririz. 🔹Eğer bir gençlik değişimi/eğitim kursu projesine başvurduysanız ve reddedildiği mesajı geldiyse, başvurduğunuz bu proje için kriterleri sağlamadığınız anlamına gelmektedir. 🔻Eğer başvurduğunuz duyuru bir “Yerel Faaliyet” ve reddedildiği mesajı geldiyse, etkinlik için kriterleri sağlamadığınız ve/ya daha önce bu etkinliğe katılmanıza rağmen kuralları ihlal ettiğiniz anlamına gelmektedir.

1. Üye Ol 👈️ Linke tıklayarak üyelik ekranınan ulaşabiliriz 2. Burda dikatedilmesi gereken üye olurken otomatik tamamlama kullanılmamalıdır. 3.Aşağıdaki örnekteki gibi boşluksuz ve ülke kodu girilmiş (+90***********) şekilde olamalıdı. Örnek 4.Aşağıdaki Görsellerdeki gibi Kabul edilen şifre zorlukları. ✅ Geçerli    ✅ Geçerli ⛔️ Geçersiz ⛔️ Geçersiz 5. Kayıt Ol butonu aktif değilse yada butona bastığınız halde çalışmıyorsa aşağıdaki resimdeki gibi hatalar yada eksik bilgiler olabilir. Hatalı Alanlar Kırmızı Çerçeve içindedir