Yurtdışı Fırsatları Semineri

Özet Bilgi

  • Başlangıç Zamanı  29.06.2024
  • Bitiş Zamanı  29.06.2024
  • Süre  16.00 - 18.00 Saatleri Arasında
  • Yer  Dernek Ofisi
  • Kontenjan  30
  • Ek Dosyalar

whatsapp

İlanın Detayı

[BU ETKİNLİĞİMİZ FİZİKSEL OLARAK DERNEK OFİSİNDE GERÇEKLEŞECEKTİR. BU NEDENLE SADECE İZMİR’DE YAŞAYAN KİŞİLERİN BAŞVURULARI KABUL EDİLMEKTEDİR.]

Pi Gençlik Derneği olarak ESC Programı hakkında sizi bilgilendirmek için bir seminer düzenliyoruz. Bu seminerde, ESC’nin ne olduğunu, nasıl başvurulduğunu ve katılımcıların neleri bekleyebileceğini detaylı olarak ele alacağız.
“ESC (European Solidarity Corps)” veya Türkçe adıyla “Avrupa Dayanışma Programı (ADP)” Avrupa Birliği tarafından 2019 yılında uygulamaya konan yeni gönüllülük ve dayanışma programıdır. Bu program kapsamında 18-30 yaş (bu yaşlar dahil) arasındaki gençler herhangi bir AB ülkesinde veya kendi ülkesinde 2 haftadan 12 aya kadar gönüllülük programlarına katılabiliyor. Türkiye’de, Avrupa Birliği üyeliğine aday bir ülke olduğu için bu programdan diğer AB ülkeleriyle eşit şekilde yararlanabiliyor.
ESC, gençlerin Avrupa’nın dört bir yanındaki çeşitli projelerde gönüllü olarak çalışabilecekleri bir fırsat sunmaktadır. Katılımcılar, sosyal yardım, çevre koruma, kültürel etkileşim, dezavantajlı gruplara yardım ve daha birçok alanda projelerde yer alarak deneyim kazanabilirler.
Bu seminer gençler için önemli bir fırsat sunmaktadır. ESC’nin sunduğu deneyimlerle hem kişisel gelişiminizi hem de topluma katkı sağlama potansiyelinizi artırabilirsiniz.

NOT: Bu etkinlik İzmir’de yaşayan herkesin başvurularına açıktır. Katılım ücretsizdir ancak kontenjan sınırlıdır.

Telegram

🔴🟠🟡🟢🟣🔵