ESC-1078 Portekiz, Gönüllülük Projesi Katılımcı Çağrısı

Özet Bilgi

  • Başlangıç Zamanı  01/10/2024
  • Bitiş Zamanı  30/09/2025
  • Süre  12 Ay
  • Yer  Odemira
  • Kontenjan  6 (Altı)
  • Ek Dosyalar

  • Belge Adı  1078-Infopack.pdf
whatsapp

İlanın Detayı

Türkiye’den Pi Gençlik Derneği’nin gönderen kuruluş olduğu ve yukarıda temel bilgileri yazılı European Solidarity Corps (ESC) projesi için gönüllü(ler) aranmaktadır. Başvuru için derneğimizin üyesi veya yerel gönüllüsü olmanız şart değildir. Projeye, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan 18-30 yaş arası (bu yaşlar dahil) herkes başvurabilir. Proje hakkında detaylı bilgi bu ilan sayfasının “Ek Dosyalar” bölümünde yer alan bilgi paketinde mevcuttur. Lütfen❗ proje bilgi paketinde yer alan açıklamaları dikkatlice okuduktan sonra başvuru yapınız. Başvuru için izlemeniz gereken adımlar aşağıda detaylı olarak anlatılmıştır. Aşağıdaki açıklamalara göre başvuru yapabilirsiniz.

 

👉 Nasıl Başvuru Yapılır?
Başvurunuzu yapmadan önce, “Ek Dosyalar” bölümünde yer alan bilgi paketini ve varsa diğer belgeleri (başvuru formu vb.) dikkatlice inceleyiniz. Başvuru öncesi hazırlamanız gereken belgeler varsa bilgi paketinde yer alan açıklamalara göre bu belgeleri (İngilizce  CV, İngilizce  Motivasyon Mektubu ve/ya İngilizce Başvuru Formu) hazırlayınız. Belgelerinizi hazırladıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz;

1-) Başvuru için ilk olarak genclikcalismalari.org web sitesinde üye girişi yapınız. Eğer üyelik hesabınız yoksa bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

2-) Daha sonra ilanın yayınlandığı sayfada yer alan “Başvur” butonuna tıklayınız ve açılan pencerede sizden talep edilen belgeleri ayrı ayrı ilgili alanlara yükleyiniz. Hangi belgelerin talep edildiği bilgi paketinde belirtilmiştir.

3-) Belgeleri yükledikten sonra pencerenin alt kısmına yer alan “Sonraki” butonuna basınız. Yeni pencerede karşınıza “Başvur” butonu çıkacaktır.

4-) Başvur” butonuna son kez tıkladığınızda site seçtiğiniz belgeleri yüklemeye başlayacaktır. Yükleme süresi internet bağlantı hızınıza ve belgelerin boyutuna göre değişebilir ama genellikle 1 dakikadan az sürer.

5-) Başvurunuz tamamlandığında ilgili pencere otomatik olarak kapanacak ve site sizi “Başvurulan İlanlar” sayfasına yönlendirecektir. Bu başvurunuzun başarılı şekilde tamamlandığı anlamına gelir. 

 

👉 Başvuru Sonrası Süreç 
Pi Gençlik Derneği olarak son başvuru tarihine kadar hiçbir başvuru için işlem yapmıyoruz. Başvuru süresi dolduktan sonra tüm başvuruları kontrol ediyor, tam ve doğru şekilde başvuru yapan adayların belgelerini ev sahibi kuruma iletiyoruz. Bu aşamadan sonra nihai değerlendirme ve seçim ev sahibi kurum tarafından yapılmaktadır. Eğer başvurunuz ev sahibi kuruma gönderilir veya eksik/hatalı belge olduğu için reddedilirse bu konuda site size otomatik bir e-posta gönderecektir. Her ev sahibi kuruluşun çalışma temposu ve iş yoğunluğuna göre değerlendirme süresi farklılık göstermektedir. Geçmiş deneyimlerimize göre ev sahibi kuruluşların değerlendirme süreci başvuruların kapanmasından sonra tahmini 30-45 günlük bir süreyi kapsayabilir.

 

👉 European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir? 
Eğer European Solidarity Corps (ESC) Programı hakkında daha önce bilginiz yoksa program hakkında temel bilgileri öğrenmek için  BURADAKİ yazımızı okumanızı öneririz.


Tüm sorularınız için bize [email protected] adresinden yazabilir veya hafta içi 10.00 – 18.00 saatleri arasında 0232 483 03 14 numaralı telefondan arayarak ulaşabilirsiniz.

Telegram

🔴🟠🟡🟢🟣🔵