YGS-010 Almanya Gönüllülük Programı Katılımcı Çağrısı

Özet Bilgi

İlanın Detayı

Almanya Gönüllülük Programı, Almanya Federal Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Bakanlığı tarafından yürütülen ve kalkınma politikası alanında çalışacak Almanya dışında ikamet eden gençler için bir gönüllü hizmet programıdır.

1988’den beri 3,500’den fazla gönüllüye ev sahipliğe yapan bu programda her yıl Almanya ve 20’den fazla ülkeden yaklaşık 150 gönüllü, 25 ülkede farklı projelerde yer alıyor.

Pi Gençlik Derneği, Almanya’daki ortakları ile iş birliği içerisinde bu programa Türkiye’den de başvuru almaya başladı. Avrupa Dayanışma Programın (ESC)’dan bağımsız olarak yürütülen bu gönüllülük programına daha önce ESC projesine katılmış olsanız dahi başvuru yapabilirsiniz. Programa katılmak için mutlaka 18-30 yaş aralığında ve en az A2 seviye Almanca bilgisine sahip olmalısınız.

WhatsApp Duyuru Kanalımız

Buraya Tıklayınız

Telegram Duyuru Kanalımız 

Buraya Tıklayınız

Başvuru Sonrası Süreç

Son başvuru tarihine kadar hiçbir başvuru için işlem yapılmaz. Başvuru süresi dolduktan sonra tüm başvurular kontrol edilir, tam ve doğru şekilde başvuru yapan adayların belgeleri ev sahibi kuruma iletilir. Nihai değerlendirme ve seçim ev sahibi kurum tarafından yapılır.

Her ev sahibi kurumun çalışma temposu ve iş yoğunluğuna göre değerlendirme sürecinin sonuçlanması farklılık göstermektedir. Geçmiş deneyimlerimize göre süreç başvuruların kapanmasından sonra tahmini 30-45 günlük bir süreyi kapsayabilir.

Başvuruyu tamamladıktan sonra. Başvuruda yüklenen belgeleri değiştirmek isterseniz.  Hesabım>> Başvurulan İlanlar adımlarını takip ederek ilgili başvuruyu silip yeniden başvurmanız gerekir.

🔴🟠🟡🟢🟣🔵