ESC-AID-002 Şili, İnsani Yardım Gönüllülük Projesi Katılımcı Çağrısı

Özet Bilgi

  • Başlangıç Zamanı 01-06-2024
  • Bitiş Zamanı 27-11-2024
  • Süre 180 gün
  • Yer Santiago, Şili
  • Kontenjan 3
  • Ek Kriter(ler) B1 seviye İspanyolca
  • Ek Dosyalar

İlanın Detayı

Pi Gençlik Derneği’nin gönderici kurum olduğu ve temel bilgileri yukarıda belirtilen Avrupa Gönüllü İnsani Yardım programı projesi için gönüllü(ler) aranmaktadır. Başvuru için derneğimizin üyesi veya yerel gönüllüsü olmanız şart değildir. Projeye, Avrupa Gençlik Portalı’ndaki EU Academy’de ilk olarak online eğitimi tamamlamış ve ardından yüz yüze eğitime katılmış olan, 18 ile 35 yaş arası (dahil) herkes başvuru yapabilir. Programın bir gereği olarak, başvuru yapabilmeniz için bu eğitimleri tamamlamış olmanız zorunludur! Projeye dair detaylı bilgiler, ilan sayfasındaki “Ek Dosyalar” bölümünde bulunan bilgi paketinde bulunmaktadır. Başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz için Katılımcı Referans Numarası’nı (PRN kodu) içeren bir Europass CV ve motivasyon mektubu sunmanız gerekmektedir. Lütfen başvuru yapmadan önce proje bilgi paketindeki açıklamaları dikkatlice okuyunuz. Başvuru yapmak için izlenmesi gereken adımlar aşağıda detaylandırılmıştır; bu açıklamalar doğrultusunda başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ayrıca, derneğimizin tüm ESC duyurularından anında bilgi sahibi olmak için WhatsApp ve Telegram kanallarımıza abone olmayı unutmayın!

WhatsApp Duyuru Kanalımız

Buraya Tıklayınız

Telegram Duyuru Kanalımız 

Buraya Tıklayınız

Başvuru Sonrası Süreç

Son başvuru tarihi gelene kadar başvurular üzerinde herhangi bir işlem yapılmaz. Başvuru süresi sona erdikten sonra, tüm başvurular gözden geçirilir; eksiksiz ve doğru bir şekilde yapılmış olan kişilerin belgeleri ev sahibi kuruma iletilir. Son değerlendirme ve seçim süreçleri, ev sahibi kuruluş ile Pi Gençlik Derneği’nin ortaklaşa aldıkları kararlar çerçevesinde gerçekleştirilir.

Ev sahibi kurumun çalışma temposu ve iş yoğunluğuna bağlı olarak, değerlendirme sürecinin tamamlanma süresi değişkenlik gösterebilir. Daha önceki deneyimlerimize göre, bu sürecin tamamlanması başvuruların bitiş tarihinden sonra yaklaşık olarak 30 ile 45 gün sürebilir.

Başvurunuzu tamamladıktan sonra yüklediğiniz belgelerde değişYiklik yapmak isterseniz, “Hesabım > Başvurulan İlanlar” bölümünden ilgili başvuruyu silerek yeniden başvuru yapmanız gerekmektedir.

 

European Voluntary Humanitarian Aid Corps (ESC) Programı Nedir?

European Voluntary Humanitarian Aid Corps” veya Türkçe adıyla “Avrupa Gönüllü İnsani Yardım Programı”, Avrupa Komisyonu tarafından 2022’de başlatılan uluslararası bir gönüllülük programıdır. Bu program kapsamında 18 ile 35 yaş aralığındaki (bu yaşlar dahil) gençlerin, Avrupa Birliği haricindeki ülkelerde, 2 ile 12 aylık süreçlerde insani yardım operasyonlarına destek olmaları için gönüllülük yapmalarına imkan tanınır. Pi Gençlik Derneği, Türkiye’den bu programa dahil olan ve gönüllü gönderen ilk akredite kuruluştur.

Program hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, websitemizdeki ilgili yazıyı incelemenizi tavsiye ederiz.

Sorularınız için lütfen iletisim@pigenclikdernegi.org adresinden veya 0232 483 03 14 numaralı telefondan bizimle irtibata geçiniz.

🔴🟠🟡🟢🟣🔵