ESC-971 Romanya, Gönüllülük Takımı Projesi Katılımcı Çağrısı

Özet Bilgi

  • Başlangıç Zamanı 01-07-2024
  • Bitiş Zamanı 08-08-2024
  • Süre 37 Gün
  • Yer Romanya
  • Kontenjan 3
  • Ek Kriter(ler) B1 seviye İngilizce
  • Ek Dosyalar

  • Belge Adı 971-Romanya.pdf

İlanın Detayı

Türkiye’den Pi Gençlik Derneği’nin gönderen kuruluş olduğu ve yukarıda temel bilgileri yazılı European Solidarity Corps (ESC) projesi için gönüllü(ler) aranmaktadır. Başvuru için derneğimizin üyesi veya yerel gönüllüsü olmanız şart değildir. Projeye, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan 18-30 yaş arası (bu yaşlar dahil) herkes başvurabilir. Proje hakkında detaylı bilgi bu ilan sayfasının “Ek Dosyalar” bölümünde yer alan bilgi paketinde mevcuttur. İngilizce Europass CV ve motivasyon mektubu istenmektedir. Lütfen proje bilgi paketinde yer alan açıklamaları dikkatlice okuduktan sonra başvuru yapınız. Başvuru için izlemeniz gereken adımlar aşağıda detaylı olarak anlatılmıştır. Aşağıdaki açıklamalara göre başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca derneğimizin tüm ESC duyurularından anında haberdar olmak için WhatsApp ve Telegram Kanalımıza abone olmayı unutmayın!

WhatsApp Duyuru Kanalımız

Buraya Tıklayınız

Telegram Duyuru Kanalımız 

Buraya Tıklayınız

Başvuru Sonrası Süreç

Son başvuru tarihi gelene kadar başvurular üzerinde herhangi bir işlem yapılmaz. Başvuru süresi sona erdikten sonra, tüm başvurular gözden geçirilir; eksiksiz ve doğru bir şekilde yapılmış olan kişilerin belgeleri ev sahibi kuruma iletilir. Son değerlendirme ve seçim süreçleri, ev sahibi kuruluş ile Pi Gençlik Derneği’nin ortaklaşa aldıkları kararlar çerçevesinde gerçekleştirilir.

Ev sahibi kurumun çalışma temposu ve iş yoğunluğuna bağlı olarak, değerlendirme sürecinin tamamlanma süresi değişkenlik gösterebilir. Daha önceki deneyimlerimize göre, bu sürecin tamamlanması başvuruların bitiş tarihinden sonra yaklaşık olarak 30 ile 45 gün sürebilir.

Başvurunuzu tamamladıktan sonra yüklediğiniz belgelerde değişiklik yapmak isterseniz, “Hesabım > Başvurulan İlanlar” bölümünden ilgili başvuruyu silerek yeniden başvuru yapmanız gerekmektedir.

 

ESC Programı Kapsamında Yürütülen Gönüllü Takımları Programı Nedir?

Gönüllü takımları, ESC programı kapsamında, en az iki farklı ülkeden gelen katılımcılarla gerçekleşen; 2 hafta ile 2 ay arasında süren uluslararası dayanışma aktiviteleridir. Gönüllü takımlarının kompozisyonu uluslararasıdır; gönüllülerin en az dörtte biri, aktivitenin gerçekleştiği ülke dışından gelmektedir. Grup halinde yürütülen bu gönüllü etkinlikler, katılımcılar arasında dayanışmayı ve kültürlerarası anlayışı derinleştirerek, toplumsal bağları güçlendirir.

Sorularınız için lütfen iletisim@pigenclikdernegi.org adresinden veya 0232 483 03 14 numaralı telefondan bizimle irtibata geçiniz.

🔴🟠🟡🟢🟣🔵