Ayrımcılıkla Mücadele Eğitimi Raporu

Ayrımcılıkla Mücadele Eğitimi Raporu

Avrupa Birliği ve Hrant Dink Vakfı tarafından desteklenen, Pi Gençlik Derneği tarafından yürütülen “Hak Temelli ve Kapsayıcı Gençlik Çalışmaları için Gençlik Organizasyonlarının Güçlendirilmesi” Projesi kapsamında 1 Ocak 2021 tarihinde kurulmuş olan Yerel Gençlik Dernekleri Ağı (YGDA), kurucu üyelerine yönelik hak temelli alandaki ikinci eğitimini 31 Mayıs – 04 Haziran 2021 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirdi. Türkiye’deki gençlik kuruluşlarını hak temelli çalışmalar konusunda güçlendirme, onların daha kapsayıcı olmalarını sağlama ve birbirleri ile iş birliğini arttırmak amacıyla kurulan YGDA’nın Türkiye’nin 23 farklı şehrinden toplamda 39 kurucu üyesi bulunmakta.

Yaş ayrımcılığı da dahil olmak üzere tüm ayrımcılık türleriyle mücadele konusunda YGDA üyesi gençlik çalışanlarını bilgilendirmek için gerçekleştirilen 5 günlük “Ayrımcılıkla Mücadele Eğitimi” ne Türkiye’nin farklı şehirlerinde çalışmalar yapan toplam 36 gençlik çalışanı katılım gösterdi. Eğitimin çıktısı olarak hazırlanan, katılımcıların eğitime yönelik beklenti ve ihtiyaç analizi, eğitimin içeriği ve eğitimin ayrımcılıkla mücadele alanında katılımcıların bilgi düzeyinde gerçekleştirdiği değişimi içeren “Ayrımcılıkla Mücadele Eğitimi Raporu” na aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

RAPORA ulaşmak için buraya tıklayın.

Yerel Gençlik Dernekleri Ağı’nın duyuru ve faaliyetlerini takip etmek için ağın Dönem Sekreteri Pi Gençlik Derneği’nin web sitesini düzenli olarak ziyaret edebilir ve YGDA sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. Program hakkındaki tüm sorularınız ve paylaşımlarınız için youth.network@pigenclikdernegi.org adresine yazabilir veya 0232 483 03 14 numaralı telefonu arayarak bize ulaşabilirsiniz.

“Bu çalışma Hrant Dink Vakfı Hibe Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Pi Gençlik Derneği’ne aittir ve Avrupa Birliği’nin ve/veya Hrant Dink Vakfı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.”

  • Bu gönderiyi paylaş

Yorum bırakın