Gizlilik Politikamız

Gizlilik Politikamız

Gençlik Çalışmaları Ağı (bundan böyle “GENCA” olarak anılacaktır.) genclikcalismalari.org; (bundan böyle “İnternet Sitesi” olarak anılacaktır.) isimli internet sitesi üzerinden platformun üyesi olan kurumsal üyeler (gençlik dernekleri/vakıfları vb.) ile siteye üye olan bireysel kullanıcıları (gençler, gençlik çalışanları vb.) bir araya getirmekte, üye kurumların daha kolay bir şekilde hedef kitlesi olan gençlere/gençlik çalışanlarına ulaşmasını sağlamakta ve gençlerin de kendi şehirlerindeki/bölgelerindeki gençlik çalışmalarından haberdar olmasını, bu çalışmalara dahil olmalarına imkan vermeyi amaçlamaktadır. GENCA, bu amacı doğrultusunda, İnternet Sitesi’nde üyeleri tarafından verilen bilgilerin nasıl kullanıldığı ve paylaşıldığının üyeleri için ne kadar önemli olduğunun bilincinde olup, bilgilerin gizliliğini korumak amacıyla aşağıda belirtilen temel kuralları benimsemektedir.

GENCA, İnternet Sitesi’nde yürütülen faaliyeti gerçekleştirebilmek adına üyelerin bazı kişisel bilgilerini (ad, soyad, telefon numarası, e-posta adresi, adres vb.) talep etmektedir.

Aksi belirtilmediği takdirde, mevcut gizlilik politikamız siz ve hesabınızla ilgili olarak kendi isteğiniz ile sisteme kaydettiğiniz/yüklediğiniz bütün bilgiler/belgeler için geçerlidir. Üyeler, İnternet Sitesi’nde bir Kullanıcı profili oluşturarak ve İnternet Sitesi’ne kendi kişisel bilgileri ile kayıt yaptırarak işbu gizlilik politikasını ve gizlilik sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar.

Üyeler tarafından İnternet Sitesi’nde GENCA ile paylaşılmış olan kişisel bilgiler profil sayfası olarak görüntülenen sayfada açık olarak kamuoyuyla paylaşılmaktadır. Üyeler dilerlerse profil sayfalarını “Pano” üzerinden “Gizli” olarak değiştirebilir ve böylece kamuoyuyla paylaşılmasını dilediği zaman durdurabilir.

Bireysel üyeler ayrıca İnternet Sitesi üzerinden başvuru yapmış oldukları duyurular ile üyelik bilgileri sırasında kaydetmiş/yüklemiş oldukları bilgileri ve belgeleri başvuru yaptıkları kuruluşla da paylaşmaktadırlar. Üyeler başvuru yapmadıkları sürece hiçbir bilgileri İnternet Sitesi’nin kurumsal üyelerine iletilmemektedir.

İnternet Sitesi, kullanıcılarının gizliliklerini korumakla yükümlüdür. İnternet Sitesi’ne girilen bilgilerin güvenliğinin sağlanabilmesi açısından GENCA sistem ve internet altyapısını en güvenilir seviyede tutarak gerekli önlemleri almıştır. Bu sorumluluk, internet ortamının gerektirdiği koşullar içerisinde sağlanan en üst düzey gizliliği içermekte olup, internet ortamında hiçbir zaman tam güvenliğin sağlanamadığı da bilinmesi gerekli hususlar içerisindedir. GENCA ve İnternet Sitesi kullanıcılarının gizlilik haklarına saygı duyar ve kullanıcının site vasıtasıyla sağladığı tüm bilgileri saklı tutar. Bununla birlikte GENCA ve dolayısıyla İnternet Sitesi üçüncü şahısların yasal ya da yasal olmayan davranışlarının herhangi bir kişi veya kuruma verebileceği hasarlardan sorumlu tutulamaz.

GENCA, söz konusu bilgileri üyelerin onayı ya da aksi bir talimatı olmaksızın ya da yasal bir yükümlülük altında bulunmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşmayacaktır.

GENCA, bu bilgileri sadece gerekli yetkiler ve yasal düzenlemeler çerçevesinde açıklayabilecek olup, GENCA’nın tabi olduğu düzenleyici mevzuat, yetkili kurumlar ve/veya yasama, yürütme, yargı organ ve mercileri üye bilgilerinin açıklanmasını istediğinde, GENCA, bu bilgileri yalnızca gerekli yetkiler çerçevesinde açıklayabilecektir. Yasal bir yükümlülük altında bulunulmadığı sürece bu bilgiler üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşılmayacak, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari vb. nitelikteki amaçla kullanılmayacak ve satılmayacaktır.

GENCA, idari ve operasyonel açıdan sürekli olarak gelişmekte; kurumsal yapısı çerçevesinde gerekli revizyonları süratle uygulamaya koymaktadır. Bu gelişmeler paralelinde, Gizlilik Politikamız da revize edilmektedir. Gizlilik Politikamız ile ilgili son değişiklikleri görmek için internet sitemizi sık sık ziyaret etmenizi öneririz. İnternet Sitesi’nin içeriği GENCA tarafından hazırlanmaktadır.

GENCAİnternet Sitesi’nin geliştirilmesi ve desteklenmesi maksadıyla destek hizmetler almak amacıyla farklı kuruluşlarla çalışılması durumunda, bu firmaların GENCA’nın gizlilik standartlarına ve şartlarına uymalarını sağlayacaktır.

İnternet Sitesi, diğer internet sitelerine bağlantı vermektedir. Gizlilik Politikamız’da yer alan taahhütlerimiz sadece İnternet Sitesi içerisinde geçerlidir ve diğer internet sitelerini kapsamamaktadır. İnternet Sitesi’nden bağlantı ile gidilecek diğer internet sitelerindeki kullanım ile ilgili o sitelere ait gizlilik güvencesi ve kullanım şartları geçerlidir. İnternet Sitesi’nden reklam, banner, içerik maksatlı veya başka bir maksat ile geçilen diğer internet sitelerinin bilgi kullanımı, etik ilkeleri, gizlilik prensipleri, nitelik ve servis kalitesi ile bu sitelerde oluşabilecek herhangi bir maddi/manevi zarar ve kayıplardan GENCA sorumlu değildir.

İnternet Sitesi’nde ve İnternet Sitesi’nde yer alan bilgi, materyal ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, GENCA’ya aittir. İnternet Sitesi’nin içerdiği üçüncü şahıslara ait materyaller dışında kalan diğer bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları GENCA’da saklıdır.

Üyelerin GENCA ile paylaştığı bilgiler, kişisel verilerinden bağımsız olarak istatistiksel veriler oluşturulmasında ve İnternet Sitesi’nde yer alan uygulamaların yenilenmesi durumunda üyelere bilgilendirme yapmak amacıyla kullanılabilecektir.

Üyelerin kişisel bilgilerinin gizliliğini korumak amacıyla GENCA tarafından sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır. Ek olarak bilgi alınmak istenen konularda https://genclikcalismalari.org/iletisim  adresinde yer alan iletişim formu ile bize ulaşabilirsiniz.

GENCA’nın gönderim listesinden çıkmak için https://genclikcalismalari.org/iletisim/ adresinde yer alan iletişim formu ile bize ulaşabilir veya bilgilendirme maillerinin alt kısmında bulunan “Bilgilendirme e-postalarını almak istemiyorsanız lütfen tıklayınız” cümlesinin üzerine tıklayarak talebinizi sisteme otomatik olarak iletebilirsiniz.

Bize olan güveniniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Gençlik Çalışmaları Ağı (GENCA)